Folklór a remeslá


Deti a remeslá.

Tradičné remeslá rozvíjajú zručnosť, kreativitu, ponúkajú deťom aj relax.

Výrobky pracovitých rúk už od dávnych čias vnášali krásu do všedných dní života. Pletenie košíkov, výroba šperkov či spracovanie kovov boli často nielen zdrojom obživy, ale aj zmyslom a náplňou života mnohých ľudí v minulosti. To, čo naši predkovia robili pre to, aby uživili seba a svoje rodiny, a čo ich stálo nemalé úsilie a námahu, je dnes pre mnohých hobby, spôsob relaxu, zábavy či vlastnej sebarealizácie. Už od útleho detstva vedieme deti k takýmto činnostiam, kde sa krôčik po krôčiku učíme spoznávať svet krásnych tradičných remesiel. Tieto pravidelné aktivity pre deti rozvíjajú ich zručnosti. Už tí najmenší by mali poznať nielen zvyky a tradície svojej rodiny, okolia a krajiny, v ktorej žijú, ale aj ľudové remeslá, ktoré sú typické pre ich lokalitu, región. Práve preto prichádzeme s týmto nádherným projektom, ktorý nielen rozžiari detské očká, ale zároveň sa naučia veľa zaujímavých vecí. Spoznajú rôznych zaujímavých ľudí, ktorí ich prídu sprevádzať po tejto krásnej ceste.

Okrem týchto vecí sme sa rozhodli pridať do programu ľudové tance. Návrat k tradíciam od kolísky. Hravými formami nazeráme do klenotnice našej minulosti, plnej svojráznych detských, časom už zabudnutých rozprávok, riekaniek, piesní i generáciami overenej múdrosti.

Všetky tieto aktvivity nájdete iba v u nás v Radostnej škole, ktorá sa venuje deťom skutočne od kolísky.

Tieto jedinečné programy nájdete :

  • Trnava, Ovocná ulica
  • Ivanka pri Dunaji, Hviezdoslavova
  • Očová

Kontaktujte nás na tel čísle 0911 618 882 alebo prostredníctvom mailu na info@radostnaskola.sk

 

FOLKLÓRNA škôlka

V Trnave a Ivanke pri Dunaji otvárame novú triedu pre detičky od 3 do 5 rokov, kde sa zameriavame na FOLKLÓR a REMESLÁ.

Pod vedením skúsenej lektorky sa u detičiek rozvíja láska k folklóru: k tancu, spevu ale aj ľudovým tradíciám. Formou hier, spevom, básničkami a pohybovými aktivitami smeruje deti k osvojeniu si krátkych choreografií. Obtiažnosť krokových variácií je adekvátna veku a osobitostiam detí zodpovedajúceho veku. Deti tancujú, tešia sa z pohybu a hudby. Vyskúšajú rôzne hudobné nástroje a pomôcky Z pokladov starých materí.

Vďaka našim skvelým priateľom sa deti oboznamujú s výrobou tradičných hračiek, spoznávajú rôzne remeslá, učia sa hrať na hudobné nástroje.

A to nie je všetko. Program sme obohatili špeciálnou metodikou, ktorá je postavená na reálnom zažívaní a následnom učení sa prirodzeným spôsobom. Zážitkové učenie od malička najviac funguje preto, že deti objavujú svet všetkými svojimi zmyslami a ku všetkému pristupujú priamo.

Pre viac informácii nás kontaktujte na tel. Čísle 0911 618 882 alebo mailom na info@radostnaskola.sk